“Date rape drug”?
Hej.
Jeg er en pige på 15 år. For nogle dage siden oplevede jeg noget, som har fyldt meget i mine tanker.
Jeg var til fest sammen med en veninde og mødte en fyr. Jeg syntes, at han var sød og attraktiv.
Vi havde det sjovt osv., – en fest som alle andre fester.
Det sidste jeg husker fra festen er, at jeg talte alene med fyren ude i køkkenet. På dette tidspunkt havde jeg kun drukket et sted omkring 3 genstande, og følte mig ikke særligt fuld.
Det næste jeg husker er, at jeg vågner i en fremmeds seng. Fyren fra aftenen før lå ved siden af mig, og vi var begge nøgne.
Jeg har absolut INGEN erindring om hvordan jeg var endt dér i hans seng.
Jeg tog mit tøj på, og gik ud af huset. Jeg havde ondt i underlivet og havde bare lyst til at græde, for jeg forstod ingenting.
Da jeg kom hjem, kunne jeg se, at jeg havde blåmærker på armene og benene og sugemærker på halsen. Det gik hurtigt op for mig at jeg havde haft sex med fyren.
Jeg har endnu ikke turde kontakte ham, selvom jeg måske burde. Er bare så skrækslagen for at konfrontere ham og spørge ind til, hvad der var sket.
Jeg har det så forfærdeligt. Føler mig klam, beskidt, ulykkelig og forvirret – kan slet ikke være i mig selv!
Kan han have givet mig et stof? Er det mon en mulighed? I så fald, hvad kan jeg gøre? Var det min egen skyld?
Jeg er bestemt ikke komfortabel med at dele oplevelsen med andre – er skræk for, at de vil se anderledes på mig, eller i værste fald, henkaste det.