Porno

Hej piger og dreng

Jeg er en 13 årige dreng

Jeg har overvejet at se porno

Men er bange for at mine venner synes det er mærkeligt

hvis de finder ud af det

Og er bange for at jeg ik for en kæreste senere i livet

hvis jeg ser det så tidligt og onanere for det gør jeg…

Hvad synes i drenge og piger?

Dreng, 13 år

Hej
Altså jeg syntes du kan se det hvis du vil.
Jeg ville ikke ikke være din kæreste bare for det (håber du forstår hvad jeg mener) Giver du kan bruge det☺️

  • Anonym, Pige, 11 år
Besvar

Jaer tak forstår🙏

  • Dreng
Besvar
Skriv ikke dit rigtige navn eller e-mail her
Få besked via SMS om dit svar er udgivet
Vi kan ikke se dit telefonnummer. Du er helt anonym. Så du skal kun indtaste telefonnummer, hvis du vil have besked, når dit svar er udgivet.

stem
Hvad synes du om porno? Klamt eller spændende? Stem her og se hvad andre har stemt.

hvad synes du om porno?

få flere gode råd og viden om porno

Det er helt almindeligt at blive nysgerrig på sex og porno. Det kan være, du selv har søgt på det? Eller måske du er stødt på det ved en fejl?

Porno kan for nogle opleves voldsomt og grænseoverskridende. Og mange fortæller at de føler, det er pinligt og holder det hemmeligt, hvis de er stødt på det. Men uanset om du har set porno ved en fejl eller med vilje, er det ikke pinligt. Mange voksne ser også porno en gang i mellem.

Det er bare vigtigt at huske på, at porno ikke er et billede på virkeligheden. Det er skuespillere, der har sex. Sex bliver derfor typisk vist mere voldsomt, og skuespillernes kroppe kan være redigerede.

Hvis du er utryg ved, hvad du har set – eller har spørgsmål til porno – kan du klikke dig videre her. Her kan du få gode råd, læse andre børns breve og teste din viden om sex.

Ring

Ring til bisidningen på nummer 35 55 55 56.

SMS

Send SMS til BørneTelefonen på nummer 116111.

Ring

Ring til BørneTelefonen på nummer 116111.

Chat
Chat
Gruppechat
Gruppechat