Ved ikke hvad jeg skal gøre
Kære børne brevkasse
Jeg er en pige på 14 år og jeg er ved et uheld kommet til at give min families netflix væk.
Det er min far der betaler, jeg kender ikke min mor. Og det var fordi min lidt nye veninde i min klasse spurgte om hun måtte få koden får at hun også kunne se netflix og jeg sagde ja helt uden at tænke over det fordi jeg ville have hende Til at ku lide mig.
Jeg har bare fortrudt det mega meget og vil ikke have hun ser på den mere. Og det er fordi hvis min far finder ud af det bliver han sur fordi han bryder sig ikke om hende i forvejen fordi en gang sagde jeg at jeg blev nødt til at aflyse fordi jeg skulle til begravelse men hun blev ved med at sige at jeg bare skulle komme efter eller inden hen til hende.
Men havde jo ikke lyst men hvis jeg siger fra bliver hun mega sur og synes jeg er mærkelig.
Jeg ved ikke hvad jeg skal gøre for at få min netflix tilbage.
Nårmalt ville jeg bare være ligeglad med at folk bliver sure men Hun er ret populær i min klasse og hun ville bare fortælle alle de andre at jeg er kikset hvis jeg siger hun ikke må bruge den og så kommer alle til at hade mig.
Hvad skal jeg lige gøre. Jeg har også overvejet at skifte koden men hvad tænker min far så ikke lige når han ikke kan komme ind på netflix fordi jeg har skiftet koden og på hendes MacBook har hun også gjort sådan hun er logget ind hele tiden så det hjælper ikke rigtig at skifte kode.
Please hjælp!! Vil helst ikke sige det til hende