Skal jeg bare sige det?
Hej Børnetelefonen.
Jeg er en dreng på 16,
jeg snakker med en pige som jeg godt kan lide.
Vi skriver sammen rigtig meget om alt muligt og griner sådan altid når vi skriver sammen,
hun griner også af ting der er total latterlige som man ikke ville grine af normalt 😛
Men jeg er en direkte person og er ikke bange for at sige ting, hvis jeg vil pga jeg har en anderledes tankegang end andre (Dør du af det? Nej? Gør det ondt? Nej? Godt så gør det)
Men jeg er bare i tvivl om hun overhovedet kan lide mig,
vi skriver ikke hjerter eller noget, bare normale smileyer, men hver gang vi ses kort så siger hun hej, eller hvis der er længere afstand vinker hun med hånden tæt på kroppen og smiler.
Tror i hun kan lide mig? Tænker nemlig at bare sige til hende jeg kan lide hende og se hvad der sker.
Det er bare det der kan ske 3 ting,
vi kommer ikke til at snakke mere (dårligt,
hun kan lide mig (godt)
eller hun kan ikke lide mig.
Tror i hun kan lide mig? Er den dumt jeg bare siger det til hende? Jeg har nemlig intet problem i at sige det. 🙂
Tak
Mvh,
En anonym dreng 🙂
Videoer om kærlighed
Ramt af kæreste sorger? Få gode råd!
Det kan gøre så forbandet ondt at have kærestesorger! Her kan du få gode råd til, hvordan du bedst kommer igennem dine kærestesorger.