Brev

Drenge hjælp en pige

Hej

Jeg har 2 spørgsmål til drengene.

Kan i endelig bedst lide røv eller patter?

og går i efter personlighed eller udseende?

Kh Mig

Pige, 14 år
Svar fra andre

Børn

er en pige så ved ikke helt noget om hvad drenge bedst kan lide men jeg har de samme spørgsmål selvom jeg ikke er 14 endu så har jeg alligvel de samme spørgsmål.

håber det hjælper dig lidt..

  • A, Pige, 11 år

Hej Pige på 14
Jeg er selv 14 og jeg foretrækker Bryster, men det er meget forskelligt fra dreng til dreng.

Jeg har aldrig haft en kæreste selv, men jeg vil sten sikkert gå efter personlighed.
Mvh Dreng på 14

  • Dreng på 14, Dreng, 14 år

Selvfølgelig først og fremmest personlighed.
Hvis pigen ikke er sød og naturlig og smilende så kan det andet jo være lige meget. Når det så er sagt lægger man jo bagefter mærke til udseende. Et sødt ansigt er det vigtigste, dernæst kommer for mig helt klart røven, som er det frækkeste ved en pige.

  • Anonym, Dreng, 15 år

Det er ikke længere muligt at give råd til dette brev. Vil du hjælpe andre børn, så klik her

Få flere gode råd til krop og udseende

Kroppen vil ændre sig hele livet. Det er en del af at blive ældre. Rigtig mange begynder at sammenligne sig selv med andre, og nogle bliver kede af det over deres udseende.

Mange børn og unge fortæller, at de sociale medier påvirker dem. Og historier om slankekure, BMI og gode råd kan være svære at forholde sig til.

Her på siden kan du få gode råd til, hvordan du kan få det bedre med din krop og dit udseende. Du kan også prøve quizzen, og lære at kende forskel på, hvad der er facts, og hvad der er myter om krop og udseende.

Ring

Ring til bisidningen på nummer 35 55 55 56.

SMS

Send SMS til BørneTelefonen på nummer 116111.

Ring

Ring til BørneTelefonen på nummer 116111.

Chat
Chat
Gruppechat
Gruppechat